Oekraïne bijt meer en meer van zich af. Rusland houdt rekening met stevige tegenaanval Kiev

Oekraïense soldaten lopen door een loopgraaf bij de stad Bachmoet. De grote vraag is wanneer het strijdtoneel zich verder zal verplaatsten richting Russisch (grond)gebied.

Oekraïense soldaten lopen door een loopgraaf bij de stad Bachmoet. De grote vraag is wanneer het strijdtoneel zich verder zal verplaatsten richting Russisch (grond)gebied.

Oekraïne heeft het afgelopen weekend diverse aanvallen uitgevoerd op Russische doelen achter de frontlinie – en zelfs over de grens. De schermutselingen lijken een voorbode van een groots tegenoffensief, waar nu al langere tijd over wordt gespeculeerd. Ook de Russen houden inmiddels steeds meer rekening met zo’n massale tegenaanval.

Het tegenoffensief van Kiev hangt al maanden in de lucht. Eerder werd bekend uit gelekte Pentagon-documenten dat het geplande startschot voor die aanval, exact een jaar na de Russische inval op 24 februari, op verzoek van Washington was uitgesteld. Mede dankzij een toename aan Oekraïense gedurfde ’speldenprikken’ richting Moskou, lijkt niemand er echt nog aan te twijfelen dat het slechts een kwestie van tijd is voordat Kiev zijn klauwen richting de Russische bezetter zal uitslaan.

Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.

Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!

Abonnement

PREMIUM -50%

Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week

Upgrade (optioneel)

Digitale krant
  • Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
  • Ma t/m za de krant online lezen
  • Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's