Russische Doema-voorzitter eist grondgebied en 750 miljard dollar terug van Polen. 'Polen bestaat alleen maar dankzij ons'

Vjatsjeslav Volodin. Foto: ANP
Vjatsjeslav Volodin, voorzitter van de Russische Doema, heeft in een statement gezegd dat Polen gestraft moet worden voor het „verraden van de historische herinnering” aan de bevrijding van het land na de Tweede Wereldoorlog. „Dat Polen nu bestaat, is alleen maar dankzij ons”, aldus Volodin, die eraan toevoegde dat Polen hen 750 miljard dollar verschuldigd is.
Om Polen te straffen roept de Russische parlementsvoorzitter op om een verbod in te stellen voor Poolse vrachtwagens op Russisch grondgebied. Een parlementaire commissie zou zich vanaf maandag over het verbod buigen. „Een dergelijke stap zou Polen aanzienlijke financiële pijn en banenverlies bezorgen”, verklaart Volodin.
Compensatie
Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.
Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!
Abonnement
PREMIUM -50%
Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week
Upgrade (optioneel)
Digitale krant
- Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
- Ma t/m za de krant online lezen
- Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's