Kan de zee denken? Hebben varkens recht op vakantiedagen? Is kapitalisme goed of slecht? De Nacht van de Filosofie in Groningen liet de hersens kraken

In de Gesprekkerette kon je als bezoeker met conceptueel kunstenaar Oscar Prinsen van gedachten wisselen.

In de Gesprekkerette kon je als bezoeker met conceptueel kunstenaar Oscar Prinsen van gedachten wisselen. Foto: Marjorie Noë

De Nacht van de Filosofie in Groningen is elf jaar na de eerste editie een populair jaarlijks denkuitje geworden, waarin de geest gescherpt wordt. Vrijdagavond kwamen er 750 mensen naar Forum Groningen om te luisteren naar intrigerende verhalen over planten als gedachten, arbeidsrecht voor dieren en nog veel meer.

Je moet geluk hebben op zo’n Nacht van de Filosofie (die weer een avond was). De juiste keuzes maken. Want van de ruim twintig gesprekken en lezingen in zes zalen, over uiteenlopende zaken als waarden, (anti)kapitalisme, dierenrechten, kwetsbaarheid in de sport, en allerhande filosofen, kun je er maar vier, hooguit vijf bijwonen.

Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.

Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!

Abonnement

PREMIUM -50%

Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week

Upgrade (optioneel)

Digitale krant
  • Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
  • Ma t/m za de krant online lezen
  • Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's