Jimmy Rosenberg was de koning van de gipsyjazz, ging ten onder aan overdoses, zelfmoordpogingen en de dood van een zoon. Nu is hij terug en zijn muziek spreekt voor zich

Het is een half uurtje na middernacht en ik ben net thuis als een berichtje via Whatsapp binnenkomt. ,,Intussen in de backstage”, staat er bij het filmpje waarin te zien is hoe Jimmy Rosenberg (41) verdergaat waar hij een uur eerder op het podium van EM2 mee is gestopt. Gitaarspelen, zoals hij wekelijks zo’n negentig uur doet. Ook een virtuoos moet repeteren.

Gitaris Jimmy Rosenberg in EM2.

Gitaris Jimmy Rosenberg in EM2. Foto: Jaspar Moulijn

De afzender van het filmpje is Chris Garrit, programmeur van het Groningse podium, die twee jaar geleden de eerste pogingen deed de Sinti-gitarist vanuit Brabant naar het Noorden te halen. Corona gooide meerdere keren roet in het eten. Maar donderdag haalt Garrit de band dan toch van het station, brengt ze naar het hotel in de binnenstad en ziet vol trots hoe Rosenberg zijn oog laat vallen op zijn groene Gretsch. ,,Natuurlijk mag je daar op spelen, Jimmy!”

Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.

Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!

Abonnement

PREMIUM -50%

Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week

Upgrade (optioneel)

Digitale krant
  • Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
  • Ma t/m za de krant online lezen
  • Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's