Nieuw professioneel kamerorkest Somer speelt muziek van Louis Henri Somer. Wie? 'Een componist uit Assen, ik kende hem ook niet'

Rolf Verbeek. Foto: Hans van der Woerd
Somer heet het nieuwe professionele kamerorkest uit Drenthe. Genoemd naar componist Louis Henri Somer uit Assen. Woensdag 19 april speelt Somer muziek van (onder anderen) Somer in de Asser Jozefkerk. Maar wie was Somer eigenlijk?
Waar de zoektocht naar een goede naam voor een orkest al niet toe kan leiden. ,,Ik had ook nog nooit van Louis Henri Somer gehoord”, erkent Rolf Verbeek (33). De geboren Fries, die in Groningen studeerde, is een aanstormend talent in de dirigentenwereld. En hij is de dirigent van Somer, het nieuwe professionele kamerorkest van Drenthe, dat vorig jaar zijn eerste concert gaf.
Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.
Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!
Abonnement
PREMIUM -50%
Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week
Upgrade (optioneel)
Digitale krant
- Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
- Ma t/m za de krant online lezen
- Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's