Bij de bevrijding van Drenthe kwamen vijf parachutisten uit de groep van onderofficier Marc Loi om het leven: 'Ik heb het overleefd omdat ik als laatste mocht springen'
De 33 parachutisten die in de nacht van 7 op 8 april 1945 zijn omgekomen in Drenthe zijn donderdag in Assen herdacht bij het monument tegenover de Johan Willem Frisokazerne.
In totaal zijn tijdens de ‘Operatie Amherst’ 702 geallieerde parachutisten gedropt op verschillende plaatsen in Drenthe. Zij moesten de bruggen beschermen en verwarring zaaien bij de Duitsers, om zo te helpen de Tweede Wereldoorlog te beëindigen.
Vijf mannen uit de groep van Marc Loi komen al vrij snel na hun dropping om het leven. Hij springt als laatste uit het vliegtuig en heeft het geluk dat hij op een gunstigere plek neerkomt. Loi komt vele malen terug naar Nederland om zijn gevallen kameraden te herdenken. Een paar jaar geleden is hij overleden op 98 jarige leeftijd.
Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.
Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!
Abonnement
PREMIUM -50%
Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week
Upgrade (optioneel)
Digitale krant
- Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
- Ma t/m za de krant online lezen
- Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's