Schoonebeek volgt voorbeeld Twente. Nieuwe actiegroep Stop Afvalwater Schoonebeek opgericht

Werkzaamheden op gaswinningslocatie SCH447, een van de twee putten waar de NAM afvalwater wil injecteren. Foto: Marcel Jurian de Jong
Tegenstanders van waterinjectie in Schoonebeek hebben zich verenigd in een nieuwe actiegroep. Stop Afvalwater Schoonebeek wil de NAM-plannen met vervuild productiewater dwarsbomen.
De naam Stop Afvalwater Schoonebeek (SAS) verwijst naar het succesvolle verzet van de actiegroep Stop Afvalwater Twente. Na incidenten in de bodem wisten tegenstanders daar met acties en steun van de lokale politiek de injecties te laten stoppen. Daardoor kwam ook de oliewinning bij Schoonebeek stil te liggen, want het productiewater van die winning werd via een leiding getransporteerd naar Twente en daar in een leeg gasveld gestopt.
Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.
Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!
Abonnement
PREMIUM -50%
Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week
Upgrade (optioneel)
Digitale krant
- Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
- Ma t/m za de krant online lezen
- Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's