Nooit werd hij bedreigd. Tot Goff een boekje open deed over het NSB-verleden van Zuidlaren en Vries. 'Inwoners bepalen zelf of de tijd rijp is voor dit verhaal'

Goff Miedema bij het Noorder Sanatorium, waar vlak na de Tweede Wereldoorlog korte tijd NSB'ers gevangen zaten.

Goff Miedema bij het Noorder Sanatorium, waar vlak na de Tweede Wereldoorlog korte tijd NSB'ers gevangen zaten. Foto: Geert Job Sevink

Meerdere boeken schreef Goff Miedema al over de Tweede Oorlog, maar bedreigd werd hij nooit. Tot hij zich in het NSB-verleden van Zuidlaren begon te verdiepen. „De NSB zorgt nog steeds voor angst.”

Niet iedereen is blij met het spitwerk van Goff Miedema in hun familiegeschiedenis. In maart van 2022 gaat de huistelefoon van de amateurhistoricus uit Hoogezand. Aan de lijn een zoon van een prominente NSB’er uit Zuidlaren, die hem op hoge toon mededeelt dat hij het moet laten om over zijn familie te schrijven. Hij denkt dat Miedema verantwoordelijk is voor een verhaal in het blad De Zeven Brinken, een tijdschrift van de Historische Vereniging Gemeente Zuidlaren. Daarin wordt in een bijzin verwezen naar het NSB-verleden van zijn vader.

Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.

Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!

Abonnement

PREMIUM -50%

Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week

Upgrade (optioneel)

Digitale krant
  • Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
  • Ma t/m za de krant online lezen
  • Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's