De Wolden wil wel sneller meer woningen bouwen, maar heeft gebrek aan gespecialiseerde ambtenaren: 'Kan er voor zorgen dat bouwprojecten duurder uitvallen'

De Wolden kampt met een gebrek aan gespecialiseerd personeel om snel meer woningbouw te realiseren. Deskundigen moeten extern worden ingehuurd, waardoor grote bouwprojecten duurder kunnen uitvallen.

Het gemeentehuis van De Wolden in Zuidwolde.

Het gemeentehuis van De Wolden in Zuidwolde. Foto: eigen foto

Dat lieten wethouders Gerrie Hempen-Prent en Egbert van Dijk (beide Gemeentebelangen) weten bij de presentatie van de begroting voor 2022. Zij zien in de vijf dorpskernen van De Wolden genoeg mogelijkheden om uit te breiden, maar het schort aan ambtenaren die dat ook intern bij de gemeente kunnen regelen. „Er zijn veel aanvragen, maar tegelijk lopen we op tegen een capaciteitstekort”, zegt Van Dijk, die onder andere financiën in zijn portefeuille heeft.

Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.

Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!

Abonnement

PREMIUM -50%

Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week

Upgrade (optioneel)

Digitale krant
  • Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
  • Ma t/m za de krant online lezen
  • Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's