Leerlingen van basisschool Roswinkel herdenken Walter M. Sies. De Amerikaan die in 1945 op 33-jarige leeftijd in het dorp omkwam
In Roswinkel droegen leerlingen van openbare basisschool De Dreske donderdagochtend zelfgemaakte gedichten voor. Ook namen zij een minuut stilte in acht. Dit deden zij bij het monument ter nagedachtenis aan Walter M. Sies, de Amerikaan die 78 jaar geleden in het dorp zijn leven verloor.

Kinderen van basisschool De Dreske bij het monument ter nagedachtenis aan Walter M. Sies. Foto: Boudewijn Benting
Sies zat in een vliegtuig dat op 16 februari 1945 in Engeland was opgestegen om in de buurt van het Duitse Osnabrück een spoorwegenplacement te bombarderen. Het toestel, een B24 met de bijnaam Super Wolf, liet bommen vallen, maar werd zelf ook meermaals geraakt door Duits afweergeschut.
Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.
Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!
Abonnement
PREMIUM -50%
Upgrade (optioneel)
- Ma t/m za de krant online lezen
- Ma t/m za de krant online lezen
- Zaterdag de weekendkrant op papier