Verdachte van twee gewelddadige overvallen in Assen was net vrij na 2,5 jaar zitten. Advocaat: 'Overval Anreep had zonder hem niet opgelost kunnen worden'

Bij een woningoverval aan de Anreep in Assen zijn een man en twee vrouwen urenlang onder schot gehouden.

Bij een woningoverval aan de Anreep in Assen zijn een man en twee vrouwen urenlang onder schot gehouden. Foto: DVHN

Een 44-jarige Assenaar was vorig jaar nog geen drie maanden vrij na een celstraf van 2,5 jaar voor overvallen en inbraken toen hij werd opgepakt voor twee nieuwe overvallen.

Dat bleek woensdag tijdens een korte zitting in de rechtbank in Assen. De man is één van de vier verdachten van de gewelddadige woningoverval in de buurtschap Anreep bij Assen in de nacht van 8 december. Daarbij werden drie slachtoffers ernstig bedreigd. Ze werden onder meer onder schot gehouden en vastgebonden. De mannelijke bewoner werd ook mishandeld en de overvallers dreigden hem in brand te steken en te verdrinken in bad.

Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.

Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!

Abonnement

PREMIUM -50%

Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week

Upgrade (optioneel)

Digitale krant
  • Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
  • Ma t/m za de krant online lezen
  • Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's