Wolf doodde vorig jaar 488 schapen in Drenthe, Friesland en Groningen. Hekwerk tegen wolven is nog onder de maat

Er zijn in Drenthe, Friesland en Groningen in 2022 zo’n 500 schapen gedood door de wolf. Dat blijkt uit jaarcijfers van faunakenniscentrum BIJ12. Dat is vijf keer zoveel als een jaar eerder. Wolvenhekken zijn vaak nog niet in orde.

Wolven richten in Drenthe de laatste tijd veel schade aan bij veehouders.

Wolven richten in Drenthe de laatste tijd veel schade aan bij veehouders. Foto DvhN

Van alle dode dieren door wolvenaanvallen vielen er 362 in Drenthe, 140 in Friesland en 5 in Groningen. Het gaat niet alleen om schapen, ook veertien koeien, drie pony’s en een Schotse Hooglander vielen ten prooi aan het dier. Daarnaast raakte er nog een aanzienlijk deel van de dieren niet-dodelijk gewond.

Sinds 2015 zijn er in Noord-Nederland 854 dieren gedood door de wolf. In 98 procent van de gevallen gaat het daarbij om schapen.

Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.

Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!

Abonnement

PREMIUM -50%

Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week

Upgrade (optioneel)

Digitale krant
  • Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
  • Ma t/m za de krant online lezen
  • Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's