Voedselbank Zuidoost-Drenthe heeft nieuwe koelbus: Organisatie is klaar voor strengere regels op het gebied van voedselveiligheid

Willem Meijering (links) en André Boonstra bij de nieuwe koelbus. Eigen foto
Om de bus aan te schaffen deed de voedselbank voor het eerst in haar bestaan een beroep op het regionale bedrijfsleven. Voorzitter Ton Sleeking van Voedselbank Zuidoost Drenthe: ,,De ondernemers hielpen graag en ruimhartig. Daar zijn we dankbaar voor. Zonder hen was deze aankoop onmogelijk geweest.”
Onder meer vlees, zuivel en diepvriesproducten werden tot voor kort met koelboxen van het depot in Emmen naar de aangiftepunten in de regio vervoerd. Een constante temperatuur van de producten kon op deze manier niet worden gegarandeerd, terwijl dit in de toekomst waarschijnlijk wel verplicht gaat worden.
Voorzorgsmaatregel
De voedselkwaliteit had hier volgens Sleeking niet onder te lijden. ,,Het is een voorzorgsmaatregel. De eisen voor vleesvervoer worden elk jaar aangescherpt. De temperatuurregel kunnen we nu bijvoorbeeld wel waarmaken en daarmee zijn we goed voorbereid op de toekomst.”