‘Welzijn op Recept’ is uitgebreid in Westerveld. Het levert positieve energie op en 'regie ligt bij de persoon zelf'
‘Welzijn op Recept’ is uitgebreid. Het project waarbij patiënten met psychosociale klachten in contact gebracht worden met de coach van welzijnsorganisatie Welzijn MensenWerk, is opgepakt door alle huisartsen in de gemeente Westerveld. Huisartsenpraktijk Frederiksoord deed de afgelopen twee jaar de eerste positieve ervaringen op met ‘Welzijn op Recept’.

Welzijnswerker Henk van der Meer, de praktijkondersteuners Hanna Stegeman en José Kranendonk en huisarts Jacoline van der Weel voor de praktijk in Frederiksoord.
In Westerveld zien huisartsen en andere zorgverleners zoals praktijkondersteuners, relatief veel mensen met klachten die veroorzaakt worden door een combinatie van psychische en sociale problemen. Het gaat dan om vermoeidheid, pijn in de nek, maar ook stress, angst en somberheid. Deze klachten hebben echter lang niet altijd een medische oorzaak. Vaak spelen onderliggende sociaal maatschappelijke problemen een rol, zoals overlijden van een partner, verlies van werk of eenzaamheid.
Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.
Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!
Abonnement
PREMIUM -50%
Upgrade (optioneel)
- Ma t/m za de krant online lezen
- Ma t/m za de krant online lezen
- Zaterdag de weekendkrant op papier