Staking op komst bij Douwe Egberts in Joure? 'Grote kans dat de fabrieken dan plat gaan'

Als JDE Peet’s, het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick, niet ingaat op de eisen van vakbonden CNV en FNV, is de kans groot dat er wordt gestaakt in de fabrieken in Joure en Utrecht.

De kop en schotel van Douwe Egberts bij een rotonde in Joure.

De kop en schotel van Douwe Egberts bij een rotonde in Joure. Foto Anton Kappers

Het bedrijf heeft tot vrijdagmiddag 12 uur om in te gaan op de eisen van de bonden. Wanneer er eventueel acties volgen, vindt CNV-bestuurder Nyske Boelens lastig om te zeggen. ,,Ik wil ook niet sturen, we hopen nog steeds dat de werkgever met een reactie komt. Staken is namelijk niet ons doel maar wij willen een rechtvaardige loonsverhoging voor iedereen.’’ En als dat niet lukt? ,,Onze leden zijn klaar om te staken. Grote kans dat de fabrieken in Utrecht en Joure plat gaan.’’

JDE Peet’s kwam volgens de vakbonden met een eindbod van 6 procent en eenmalig 500 euro. CNV zet in op een stijging van 8 procent en een vast bedrag van 100 euro per maand voor iedere medewerker.

Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.

Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!

Abonnement

PREMIUM -50%

Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week

Upgrade (optioneel)

Digitale krant
  • Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
  • Ma t/m za de krant online lezen
  • Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's