Grote groep mensen stroomt vanuit de bijstand door naar AOW

Het aantal 'bijstanders', mensen die in de bijstand zitten, neemt de laatste jaren weer af. Een deel van de mensen die van deze regeling gebruikmaakten is in de AOW beland.

Het aantal 'bijstanders', mensen die in de bijstand zitten, neemt de laatste jaren weer af. Een deel van de mensen die van deze regeling gebruikmaakten is in de AOW beland. Foto: archief ANP/Lex van Lieshout

Het aantal Nederlanders met een bijstandsuitkering is afgelopen jaar met 14.000 afgenomen, een daling van ruim 3 procent. Dat komt niet alleen door de krapte op de arbeidsmarkt.

Zo verlieten in het tweede en derde kwartaal van 2022 ruim 3200 mensen met een bijstandsuitkering deze regeling omdat ze in aanmerking kwamen voor AOW, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek. Dat er in het eerste kwartaal vrijwel niemand vanuit de bijstand in de AOW terechtkwam, komt door de verhoging van de AOW-leeftijd. Die is vanaf 2022 voortaan 66 jaar en 7 maanden.

Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.

Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!

Abonnement

PREMIUM -50%

Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week

Upgrade (optioneel)

Digitale krant
  • Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
  • Ma t/m za de krant online lezen
  • Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's