Een jaar of twee geleden passeerde me in Winsum een auto met twee kinderen achterin. Moeder zat achter het stuur te roken | column duurzaamheid
Een jaar of twee geleden passeerde me in Winsum een auto met twee kinderen achterin. Moeder zat achter het stuur te roken. De kindjes zaten blij uit het raam te kijken in volstrekte onwetendheid.

Rutger Middendorp Foto: Jaspar Moulijn
Ik voelde verontwaardiging opkomen. Wie zet nou haar kinderen in een auto vol rook? Maar 10 jaar daarvoor had ik die verontwaardiging niet gevoeld. Ik heb in de trein gezeten, terwijl die vol rook stond. Na een avondje stappen mijn jas moeten luchten omdat die stonk. In een restaurant andermans rook weg moeten wuiven tijdens het eten. Dat was allemaal volstrekt normaal. De vraag is dan: wat is er veranderd? Waarom vinden we roken nu iets waar je anderen niet mee belast?
Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.
Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!
Abonnement
PREMIUM -50%
Upgrade (optioneel)
- Ma t/m za de krant online lezen
- Ma t/m za de krant online lezen
- Zaterdag de weekendkrant op papier
Gerelateerd
Vacatures
Twee Verslaggevers / redacteuren voor de Meppeler Courant
Mediahuis Noord

Werkvoorbereider
Koninklijke Tichelaar BV

Werk jij straks bij Van den Brug?
Van den Brug
