Gasdebat in Tweede Kamer: waakvlam, sluiten en beton storten of gasveld laten afkoelen?
Tussen het helemaal sluiten van het Groninger gasveld waarbij de boorputten vol beton worden gestort of het ‘op de waakvlam’ houden van het gasveld zit nog een derde optie: wel stoppen met gaswinning maar de boorputten ook nog niet volstorten met beton.

(VLNR) Wybren van Haga (Groep Van Haga), Hans Vijlbrief, staatssecretaris Mijnbouw, Henk Nijboer (PVDA), en Alexander Kops (PVV) tijdens een commissiedebat in de Tweede Kamer over de gaswinning in Groningen. Foto: Bart Maat
Deze derde mogelijkheid kwam woensdag op tafel tijdens een Kamerdebat met staatssecretaris Hans Vijlbrief van Mijnbouw. Het kabinet houdt vast aan het voornemen om ‘zo snel mogelijk’ het gasveld helemaal te sluiten. Maar de Gasunie heeft gewaarschuwd dat dan de leveringszekerheid van aardgas in gevaar kan komen.
Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.
Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!
Abonnement
PREMIUM -50%
Upgrade (optioneel)
- Ma t/m za de krant online lezen
- Ma t/m za de krant online lezen
- Zaterdag de weekendkrant op papier