Grutto tegen steenmarter: ruststand 1-0 - Proef verlengd na broedsucces in Reitdiepdal Groningen

Hoe bescherm je de ene beschermde diersoort als de andere hem opvreet? De provincie Groningen nam een drastische stap. De grutto leeft op in het Reitdiepdal sinds de steenmarter wordt bejaagd.

Afgelopen broedseizoen zijn er in het Reitdiepdal meer gruttokuikens volwassen geworden dan gemiddeld over de elf voorgaande jaren.

Afgelopen broedseizoen zijn er in het Reitdiepdal meer gruttokuikens volwassen geworden dan gemiddeld over de elf voorgaande jaren. Foto: Archief DvhN

Het gaat weer wat beter met de grutto, dank u. Althans, in het Rietdiepdal leeft de bedreigde weidevogel op sinds de steenmarter er wordt bejaagd. Het is nog te vroeg om te juichen want de ‘griet’ is er nog lang niet. Maar toch: sinds elf jaar kwamen er niet zo veel gruttokuikens tot wasdom als in het afgelopen broedseizoen.

Ontheffing van verbod in natuurwet om marter te vangen en doden

Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.

Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!

Abonnement

PREMIUM -50%

Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week

Upgrade (optioneel)

Digitale krant
  • Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
  • Ma t/m za de krant online lezen
  • Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's