Staatssecretaris werkt aan nieuwe locatie voor sobere asielopvang van veiligelanders, procedure moet daar versneld worden afgehandeld
Het kabinet wil een nieuwe vorm van opvang opzetten waarin veiligelanders en andere asielzoekers die waarschijnlijk geen recht hebben op bescherming in Nederland verblijven onder een sober regime. Hun procedure moet daar versneld worden afgehandeld, zodat ze eerder terug kunnen naar eigen land en minder overlast veroorzaken.

Staatssecretaris Eric van der Burg heeft een akkoord met de veiligheidsregio's bereikt. Foto: ANP
Staatssecretaris Eric van der Burg schrijft dit in een brief aan de Tweede Kamer. De aanpak van overlast en criminaliteit van deze groep asielzoekers, waar ook Ter Apel veel last van heeft, heeft zijn ‘absolute prioriteit’. Vanmiddag debatteert de Kamer over het asielbeleid.
Opvang veiligelanders buiten Ter Apel
Direct verder lezen?