Van de dood naar Bob Dylan en weer terug
Scenarioschrijver Nynke Klompmaker (52) uit Groningen won onlangs een Europese prijs met een kinderserie op Omrop Fryslân. Eerder was werk van haar te zien bij de VPRO en in de bioscoop. Toch lacht het grote succes haar niet per definitie toe: in haar vrije uurtjes verdient ze bij als postbode.

Nynke Klompmaker voor haar hofje in Groningen. „Wat ik écht heel graag wil doen is een muziektheaterstuk voor Noordpolderzijl schrijven, op locatie. Over de mythe dat Bob Dylan daar ooit gefietst zou hebben.”
Ze is scenarioschrijver. Maar ook dromer, theatermaker, schrijfster van kinderboeken én postbode. En ze is goed in wat ze doet: een aflevering van een kinderserie van haar hand bij Omrop Fryslân won onlangs een prestigieuze Prix Circom Award, een Europese prijs voor het beste werk van regionale omroepen in heel Europa. Reden genoeg voor een gesprek met creatieveling Nynke Klompmaker, thuis in haar hofje in Groningen.
Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.
Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!
Abonnement
PREMIUM -50%
Upgrade (optioneel)
- Ma t/m za de krant online lezen
- Ma t/m za de krant online lezen
- Zaterdag de weekendkrant op papier