Van der Velde snakt naar nieuwe vergunning voor zandwinning in Heeresmeer. Bedrijf uit Nieuwe Pekela heeft ook al plan voor komende decennia

De zandwinningslocatie van Van der Velde in het Heeresmeer in Nieuwe Pekela.

De zandwinningslocatie van Van der Velde in het Heeresmeer in Nieuwe Pekela. Foto: Huisman Media

Zandhandel en transportbedrijf Van der Velde uit Nieuwe Pekela gaat een aantal spannende maanden tegemoet. Het familiebedrijf wil de continuïteit veiligstellen, maar heeft daarvoor een nieuwe vergunning nodig om ook in de toekomst zand uit het Heeresmeer te mogen winnen.

Het bedrijf heeft nog tot de jaarwisseling een vergunning om zand te winnen uit de recreatieplas vlak bij de provinciale weg Veendam-Pekela’s. Volgende maand mag de raad van Pekela zich uitspreken over de plannen. Geeft die groen licht, dan is de volgende stap een vergunning aanvragen bij de provincie. ,,Het gaat dan om een periode van zeven jaar’’, zegt algemeen directeur André van der Velde.

Schiereiland weghalen

Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.

Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!

Abonnement

PREMIUM -50%

Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week

Upgrade (optioneel)

Digitale krant
  • Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
  • Ma t/m za de krant online lezen
  • Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's