Gemeente het Hogeland zet opvanglocaties voor Afghanen in Winsum en Uithuizen ook in voor gezinshereniging van statushouders

Eerder zamelden de Winsumers al kleding in voor de Afghanen − een zak voor elk gezin. Eigen foto
Dat hebben de burgemeester en wethouders van Het Hogeland besloten. Aanleiding is dat de instroom van Afghaanse vluchtelingen is gestagneerd. Bovendien kunnen ze de opvang eerder verlaten.
Volgens de gemeente heeft het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) gevraagd of de leeggekomen ruimtes kunnen worden ingezet voor de opvang van statushouders.
Tot november 2024
De locaties die hiervoor in Winsum en Uithuizen zijn aangewezen, zijn tot november 2024 beschikbaar. De gemeente meldt dat de opvang van statushouders en hun gezinnen een tijdelijke situatie is. ,,Mensen vertrekken wanneer er woningen voor hen zijn gevonden. Dat kan ook buiten de gemeente zijn.”
De Afghanen die er nu wonen, blijven totdat ook zij een eigen woning krijgen. Het COA en de gemeente lichten het besluit maandag en dinsdag toe aan omwonenden van de opvanglocaties in Uithuizen en Winsum.