Tip UMCG-promovendus Jacobien Niebuur voor organisaties die ouderen zoeken voor vrijwilligerswerk: 'Leg de nadruk op wat het werk de vrijwilliger kan bieden'

Foto: Shutterstock

Foto: Shutterstock

Organisaties die ouderen werven voor vrijwilligerswerk, doen er goed aan te benadrukken wat het werk hen kan bieden. Dat concludeert onderzoeker Jacobien Niebuur van de afdeling epidemiologie van het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) in haar proefschrift over deelname aan vrijwilligerswerk in Nederland.
Lees meer over
Stad
Westerkwartier

Niebuur verzamelde met behulp van Lifelines , het grootschalige bevolkingsonderzoek onder inwoners van Noord-Nederland, informatie over deelname aan vrijwilligerswerk onder mensen van 60 jaar en ouder. Daaruit bleek dat ouderen die vrijwilligerswerk doen dit vooral doen om anderen te helpen en om zelf iets nieuws te leren.

Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.

Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!

Abonnement

PREMIUM -50%

Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week

Upgrade (optioneel)

Digitale krant
  • Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
  • Ma t/m za de krant online lezen
  • Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's