Op Texel was het noorderlicht alleen maandagavond te zien. Waarom zie je het daar zoveel minder vaak dan op Terschelling?

Noorderlicht boven De Slufter.

Noorderlicht boven De Slufter.

Anders dan je op het stikdonkere Texel zou verwachten, was het noorderlicht daar alleen maandagavond te zien. En waarom zie je het op het grootste Waddeneiland zoveel minder vaak dan op Terschelling?
Lees meer over
Wadden

Wim Klein Breteler is secretaris van de Texelse Volkssterrenwacht De Jager, die een eigen observatorium heeft op het eiland. Hij was daar zondagavond actief de sterrenhemel aan het fotograferen en toch zag ook hij het noorderlicht niet. ,,Het was voor 50 procent bewolkt en vooral richting horizon, waar je het randje van het noorderlicht ziet. Maandagavond was er een groot gat in de bewolking, zodat je het vanaf Texel wel kon zien’’, verklaart hij.

Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.

Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!

Abonnement

PREMIUM -50%

Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week

Upgrade (optioneel)

Digitale krant
  • Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
  • Ma t/m za de krant online lezen
  • Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's