Opinie: Verandering kan alleen samen

Koning Willem-Alexander tijdens het Gala van de Biodiversiteit ter gelegenheid van het 200 jarig bestaan van Naturalis. Bij de transitie naar een duurzame samenleving is leiderschap vereist.

Koning Willem-Alexander tijdens het Gala van de Biodiversiteit ter gelegenheid van het 200 jarig bestaan van Naturalis. Bij de transitie naar een duurzame samenleving is leiderschap vereist. Foto Archief/Remko de Waal

We komen niet meer verder met het voor ons uitschuiven van duidelijke keuzes over hoe we produceren en consumeren.

Het is inmiddels een bekende cartoon, die van de Canadees Graeme Mackay. Een stad dreigt overspoeld te worden door vier opeenvolgende, steeds grotere crisisgolven: corona, recessie, de klimaatverandering en tot slot het verdwijnen van de biodiversiteit. Apocalyptisch. Wie hem niet kent, kan de cartoon op het twitteraccount van de tekenaar (@mackaycartoons) vinden. Mackay visualiseert ermee wat veel mensen inmiddels beseffen: de uitdagingen zijn groter dan wijzelf en kleine aanpassingen van ons beleid en manier van leven zullen niet het verschil maken dat nodig is.

Winst

Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.

Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!

Abonnement

PREMIUM -50%

Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week

Upgrade (optioneel)

Digitale krant
  • Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
  • Ma t/m za de krant online lezen
  • Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's