Jeroen Veldmate wist niet meer wat hij deed na zijn winnende goal bij Cambuur. 'Alsof het zo moest zijn. Deze ga ik nooit meer vergeten'

Jeroen Veldmate direct na de 1-2.

Jeroen Veldmate direct na de 1-2. Foto: Cor Lasker

Het Mirakel van Leeuwarden, de 2-1 zege van FC Emmen bij Cambuur, komt tot stand in de blessuretijd. Aanvoerder Jeroen Veldmate is de schepper ervan. Met een rake kopbal zorgt hij voor drie heel dure punten voor FC Emmen. En dat na een week waarin hij formeel zijn ontslag aangezegd kreeg.

Als de tweede van de drie minuten blessuretijd loopt, gebeurt het. Mark Diemers neemt een vrije trap op een mooie plek, rechts van strafschopgebied, bij de zijlijn. Veldmate gaat, zoals gebruikelijk bij dit soort gelegenheden, mee naar voren en schampt de fraaie trap van Diemers perfect. ,,Ik schaafde hem eigenlijk, hier aan de zijkant’’, wijst Veldmate naar het plekje net boven zijn linkeroor, in de catacomben van het oude Cambuurstadion, ingeklemd tussen een kleedkamerdeur en de ruimte van de Leeuwarder fysiotherapie.

‘Tja, je doet wat’

Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.

Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!

Abonnement

PREMIUM -50%

Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week

Upgrade (optioneel)

Digitale krant
  • Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
  • Ma t/m za de krant online lezen
  • Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's