Deskundige: sporters weten 'niets' over invloed menstruatie

Jutta Leerdam vertelde zondag hoe lastig het is om als vrouw een topprestatie te leveren terwijl je ongesteld bent. Foto: ANP
Nederlandse sporters en hun coaches weten nog veel te weinig over de invloed van menstrueren op hun prestaties. En dat is zonde, want met de juiste kennis en maatregelen kunnen de resultaten van vrouwelijke sporters flink worden verbeterd. Dat zegt sportwetenschapper Ina Janssen, die op Papendal workshops geeft aan sporters van TeamNL over onder meer menstruatie.
„Ze weten nog niks”, is de opvatting van Janssen over de kennis die sporters hebben over het onderwerp. De wetenschapper schat in dat ze inmiddels aan zo’n 60 procent van de vrouwelijke atleten op Papendal de workshop heeft gegeven. „Sporters die ik spreek, zeggen: ‘Ik wist niet dat dit invloed kon hebben, dat heb ik nog nooit gehoord.’” Volgens Janssen komt dat deels doordat praten over menstrueren nog altijd taboe is.
Dit artikel is alleen te lezen voor onze abonnees.
Kies voor een van de onderstaande abonnementen om direct verder te lezen.
PREMIUM heb je al voor maar € 1,50 per week!
Abonnement
PREMIUM -50%
Alle online artikelen lezen
€ 3,00€ 1,50
per week
Upgrade (optioneel)
Digitale krant
- Ma t/m za de krant online lezen
+ € 1,00
per week
Digitale krant + Weekend
- Ma t/m za de krant online lezen
- Zaterdag de weekendkrant op papier
+ € 2,00
per week
Geen extra's
Heb je al een abonnement? Log hier in.
of